| | |
Schiller Cardiovit AT-102
|
Cardiovit AT-102 er et fantastisk multifunktionelt EKG-apparat til optagelse og automatisk analyse af hvile-EKG.
EKG-apparatet har tillige muligheden for tilslutning af spirometri. Brugerfladen er meget intuitiv, hvilket sikrer hurtig og effektiv betjening. |
Cardiovit AT-102 er et EKG-apparat der er utroligt velegnet til brug for de daglige EKG-optagelser på hospitalet og i praksis.
Takket være de direkte funktionstaster er det meget intuitivt og nemt at anvende. Det indbyggede batteri med kapacitet til ca. 4 timers drift gør, at AT-102 også er meget velegnet til EKG-optagelser, der foretages på forskellige afdelinger på hospitalet.
På LCD-skærmen kan man vælge at se 3, 6 eller 12 afledninger. Apparatet leveres med indbygget måle-og analyseprogram, der er baseret på gennemtestede algoritmer. |
Med kommunikationsmodul indbygget kan AT-102 kommunikere med SEMA datahåndteringsdata, og derved gemmes på serveren og derefter tilgås fra alle PC’er der har SEMA installeret med alle de muligheder for datagennemsyn og validering, som ligger i SEMA programmet.
Der er mulighed for tilslutning af stregkodelæser, således at indtastning af patientdata effektiviseres og tastefejl kan undgås.
Cardiovit AT-102 kan tilsluttes hospitalets netværk, enten via kabel eller som option via det trådløse netværk.
Hvis du ønsker yderligere informationer eller en demonstration af Cardiovit AT-102 er du velkommen til at kontakte os på tlf.: 7025 5610 eller udfylde kontaktformularen øverst på siden hvorefter du vil blive kontaktet af en produktspecialist.
Vi forhandler naturligvis også de originale forbrugsartikler til alle Schillers EKG-apparater. De kan købes hos vores kundeservice på tlf.: 7025 5610. |
| |
| | |
|
|